Seattle Community College

Seattle Community College

BULUNDUĞU YER: Seattle (Şehir Merkezi)

ŞEHRİN ÖZELLİKLERİ: Okul Seattle şehrinin merkezinde bulunmaktadır. Seattle ABD’nin yaşam standartları açısından en kaliteli ve güzel şehirlerinin başında gelmektedir.

EĞİTİM PROGRAMLARI: Okul geleneksel Üniversite Transfer (University Transfer) programı sunarak öğrencilerine yüksek öğrenimlerinin ilk 2 yılında daha düşük ücretle eğitim alarak tasarruf etmelerine imkan sağlamaktadır. Öğrenciler tanınmış üniversitelere 3. ve 4. yıllarında eğitim almak üzere transfer olmaktadırlar. Okulda ayrıca ESL (İngilizce Hazırlık), Staj, Sertifika ve Akademik Programlar sunulmaktadır.

TOPLAM ÖĞRENCİ SAYISI: 10.000

YABANCI ÖĞRENCİ SAYISI: 650

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ: Öğrenci Yurtları, Aile Yanı Konaklama, Öğrenci Apartmanları

ÖĞRENCİ YAŞAMI: Spor merkezleri, futbol sahaları, tenis kortları, kayak, yelken ve benzeri birçok spor tesisleri Seattle şehri içerisinde yer alan açık hava aktivite imkânlarından sadece bazılarıdır. Öğrenciler 40’dan fazla öğrenci klubü içerisinde sosyal faaliyetlerde bulunmakta, Liderlik Eğitimi ve Staj Programı gibi farklı akademik imkânlardan da faydalanabilmektedirler.

ÖĞRENCİ HİZMETLERİ: Okul içerisinde akademik danışmanlık ve kariyer yönlendirme hizmetlerinin yanı sıra, üniversite transfer merkezi, oryantasyon, göçmenlik ve vize sorunları, ücretsiz özel dersler, burslar ve sosyal aktiviteler içinde gerekli destek sağlanmaktadır. Yılın değişik zamanlarında birçok üniversite yabancı öğrencilerin kendi üniversitelerine transferini sağlamak adına okula ziyaretler gerçekleştirmektedirler.

DİĞER ÖNEMLİ ÖZELLİKLER: Seattle Central, Time Dergisi tarafından 2001 yılında “College of the Year” (yılın koleji) unvanına layık görülmüştür. Okuldaki öğrenci nüfusu çok uluslu ve değişken olup; öğrenciler bu farklı milletlerden oluşan ortamdan büyük zevk almaktadırlar. Okulda; Tecrübesine büyük önem verilmektedir.

Detaylı bilgi için Tıklayınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir