İngiltere

Birleşik Krallık (United Kingdom veya Great Britain) İngiltere olarak bilinir ve Birleşik Krallık İngiltere (England), İskoçya (Scotland), Galler (Wales) ve Kuzey İrlanda (Northern Iraland) ülkelerinden oluşur. Bu yüzden Birleşik Krallık’tan bahsederken daha çok İngiltere’yi kullanmak tercih edilir.
 
Her yıl dünyanın dört bir yanından on binlerce insan İngiltere’ye İngilizce öğrenmek ve farklı kültürleri tanımak amacıyla geliyor. Dünyanın başkenti unvanına sahip kozmopolit Londra; Oxford ve Cambridge gibi yüzlerce yıllık akademik geleneğin yaşatıldığı öğrenci şehirleri; doğanın belki de insanoğluna kendisini en cömertçe sunduğu nadir yerlerden İskoçya ile binlerce öğrencinin gönlünde taht kuran bir dönemin üzerinde güneş batmayan imparatorluğu İngiltere, yurtdışı eğitim denilince hiç kuşkusuz ilk akla gelen ülkelerden birisi. Bu nedenle Güney ve Orta Amerika ülkelerinden, Batı ve Doğu Avrupa’dan, Arap ülkelerinden, Afrika’dan ve Uzak Doğu’nun egzotik ülkeleri Japonya, Kore, Hindistan, Tayland, ve Çin’den binlerce insanı İngiltere’de görebilirsiniz.
Aradığınız ne olursa olsun, ister tüm yıl boyunca İngilizce, ister yaz aylarında iki haftalık ailece gidebileceğiniz bir yaz okulu, isterse İngiltere üniversitelerinde bir lisans veya yüksek lisans eğitimi, İngiltere size binlerce seçenek sunuyor. Heyecanı, eğlencesi, tiyatroları, sanat ve alışveriş merkezleri ile Londra, Bournemouth, Cambridge, Oxford, Brighton, Manchester, Birmingham, Liverpool, Edinburgh gibi büyük şehirleri ile İngiltere ziyaretçilerini etkileyici bir ülke. Atlantik Okyanusu’na ya da İngiliz Kanalı’na nazır küçük bir balıkçı kasabası veya köyündeki yemyeşil kırsal alanlardan yüzyıllık görkemli şatolara ve de bu şatolardaki Ortaçağ Avrupası’nın nostaljisine hayran kalmak sizin elinizde.
Detaylı bilgi için Tıklayınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir