DePaul Üniversitesi

DePaul Üniversitesi – Chicago, Amerika’nın en büyük şehirlerinden Chicago kentinde bulunan “Katolik” üniversitesidir. 100 yıllık bir geçmişe sahip üniversitede 8 farklı kolejde toplam 19,000 öğrenci eğitim yapmaktadır. Üniversitenin en popüler programları; Liberal art and sciences, Bilgisayar bilimleri, Telekominikasyon ve Bilgi sistemleri, Eğitim, Ticaret, Müzik, Tiyatro ve Hukuk’dur.

Üniversitenin İngilizce Dil Kursları ise yazma, okuma, dil bilgisi, konuşma ağırlıklı olarak verilir. İngilizce dil kurslarına her bir dönemde yaklaşık 130 öğrenci 25 farklı ülkeden katılır.

US News& World report tarafından yapılan sıralamada ulusal üniversiteler sıralamasında üçüncü elli içersinde yer alan üniversitede lisans, master ve doktora alanlarında eğitim yapılır. Ders yılının dört döneme ayrıldığı üniversitede son başvuru tarihi 15/8’dir. Okulun yıllık ücreti  15.420 konaklama ücreti ise 6.675’dir.

Miami Üniversitesi

1806 yılında kurulan Miami Universitesi US News&World Report tarafından ulusal üniversite sıralamasında ikinci elli içersinde yer alaır. Üniversite’de lisans, master ve doktora dallarında eğitim yapılabilir. Bir çok üniversite gibi  Miami Üniversitesinde de ders yılı sömestir olarak programlanmıştır.Üniversiteye kayıt için son başvuru tarihi 31/1’dir. Kabül için Toefl’den iyi bir puan’ın alınması gereken üniversite’de iş idaresi, eğitim, İngiliz kültürü ve edebiyatı, psikoloji ve zooloji popüler meslek alanlarıdır.

Okulun yıllık ücreti 13,459 konaklama ücreti ise 5,590 dolardır.

Detaylı bilgi için Tıklayınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir