Coventry Üniversitesi

Coventry Üniversitesi, Tarihi 1843 yılına dayanan köklü bir eğitim kurumudur.Üniversitenin bünyesinde 7 okul vardır. Sanat ve dizayn, işletme,mühendislik, sağlık, sosyal bilimler, uluslararası eğitim, hukuk, matematik, eğitim bilimleri, çevre. Öğretim kalitesi ve araştırma konularıyla uluslararası üne kavuşmuştur.

Üniversite, Coventry şehir merkezinde geniş bir alana yayılmış modern bir yapıdır. Coventry İngiltere’nin mühendislik merkezi ve Jaguar motorsikletlerinin yeridir. En yakın havaalanı Birmingham(28km), en yakın tren istasyonu Coventry(2km).

Türk Öğrenciler için Giriş Koşulları;

Coventry University lisans programlarına giriş için normal koşullarda bir yıllık “hazırlık- foundation” yapmak gerekir. Ancak, bazı  İngilizce eğitim veren liselerden mezun olanlar, IB sahibi olanlar direk 1. sınıftan başlayabilir. Ayrıca, herhangi bir üniversitede hazırlık dahil bir yıl eğitim yapmış öğrenciler doğrudan 1. sınıftan başlayabilir. Ayrıca, üniversitelerin 1

2 veya 3. sınıfından transfer yapılabilir. Lisans eğitimi için en az 6,0 IELTS, yüksek lisans eğitimi için bölümüne göre 6,0- 6.5 veya 7.0 IELTS sonucu gerekir.

Yüksek Lisans için not ortalaması şartı yoktur ancak, 2,5 ve üzeri bir ortalama olması tavsiye edilir. Coventry University için lisans başvuruları UCAS aracılığla yapılır, yüksek lisans başvuruları direk üniversiteye yapılır.

Burs Olanakları;

Coventry University İngiltere’nin eğitim ücretleri en düşük üniversitelerinden birisidir. Üniversite aynı zamanda her yıl yaklaşık 500,000 Sterlin değerinde bursları yabancı öğrencilere akademik başarılarına göre dağıtmaktadır. Türk öğrenciler lisans veya yüksek lisans ayrımı yapılmaksızın kabul edildikleri takdirde 1000 Sterlin kısmi burs kazanırlar. Ayrıca, kalan ödemelerini peşin yaparlarsa ekstra 500 Sterlin indirim kazanırlar. Türk öğrenciler maksimum 1500 Sterlin civarında burs elde ederler. Ancak, öğrenci akademik olarak çok başarılı ise burs miktarı yükselebilir.

Foundation Courses – Hazırlık Kursları

Coventry University 2 farklı foundation programı vermektedir. İlki 9 ay süren Art and Design Foundation programıdır. Bu program her yıl Ekim ayında başlar ve Haziran ayına kadar devam eder. 9 aylık program ücreti  5700 Sterlin’dir. Diğer programlar için verilen International Foundation programıda 9 ay devam eder. Ekim ayında başlar. Yıllık eğitim ücreti 6000 Sterlin’dir.

 

Kurs Fiyatları;

Lisans Programları ;  7700 Sterlin

Yüksek Lisans Programları;

Specialist 15-month course, (MA Automotive Design or Vehicle Interiors) £10,000

MBA ;  9500 Sterlin

Foundation- Hazırlık;  6000 Sterlin

Study Abroad Program  7700 Sterlin

Yarım Term Study Abroad  3850 Sterlin

Pre Masters 6000 Sterlin

Coventry Üniversitesinde bazı popüler “Business School”  lisans programları için;

http://www.coventry.ac.uk/undergraduate-study/full-time-courses-by-subject/business#firstSubjectTitle

Mühendislik Lisans Programları için;

http://www.coventry.ac.uk/undergraduate-study/full-time-courses-by-subject/engineering

“Business School” Master programları  için;

http://www.coventry.ac.uk/postgraduate-study/full-time-courses-by-subject/business

Mühendislik Master Programları için;

http://www.coventry.ac.uk/postgraduate-study/full-time-courses-by-subject/engineering

İletişim ve Medya Master Programları için;

http://www.coventry.ac.uk/postgraduate-study/full-time-courses-by-subject/media-and-communication

Detaylı bilgi için Tıklayınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir